Tu Polacy najchętniej wyjeżdżają na wczasy. Od teraz zmienią się jednak zasady podróżowania. Będzie obowiązkowa kwarantanna!

Mnóstwo turystów wybiera w ostatnim czasie wczasy na egzotycznej wyspie Zanzibar. Wielu z nich robi to ze względu na brak testów i kwarantanny po przylocie. To już jednak koniec sielanki. Od dziś wszyscy podróżujący z krajów, w których odnotowano nowe warianty wirusa, będą musieli przejść 14-dniową izolację. 

Fot. Pixabay

Zanzibar to w ostatnim czasie jeden z najpopularniejszych kierunków na wakacje, szczególnie wśród Polaków. Turyści wybierają się na rajską wyspę, ponieważ do tej pory nie obowiązywały tam żadne testy czy kwarantanna. Jak się jednak okazuje, władze Tanzanii właśnie zdecydowały, że wszyscy podróżni przybywający z krajów, w których odnotowano nowe warianty koronawirusa, będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę po przybyciu do ich kraju. Co ważne, izolacja będzie odbywać się na koszt osoby podróżującej, w wyznaczonym przez rząd miejscu.

Dodatkowo, obowiązkowo przy wjeździe należy także okazać negatywny wynik testu na koronawirusa. Nowe zasady obowiązują zarówno dla cudzoziemców, jak i powracających mieszkańców, którzy przybywają z krajów, w których pojawiły się nowe warianty koronawirusa. W ten sposób kraj chce zapewnić bezpieczeństwo i uchronić się przed zakażeniami.

Co ciekawe, Tanzania od maja 2020 nie publikuje danych na temat liczby zakażeń w swoim państwie. Kraj wierzył, że pandemii nie ma i nie ma powodów do obaw. Być może teraz to się zmieni. Władze kraju zaapelowały też o przestrzeganie zaleceń dotyczących mycia rąk, zachowania fizycznego dystansu czy noszenia masek ochronnych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c