Tydzień nauki za nami. 300 uczniów na kwarantannie

Za nami nieco ponad tydzień nauki. Część szkół przeszło na zdalny lub mieszany tryb nauczania. 300 uczniów jest na kwarantannie.

Fot. Shutterstock

Od 1 września w Warszawie odnotowano 13 pozytywnych wyników na obecność koronawirusa – u siedmiu nauczycieli i pięciu uczniów ze szkół ze Śródmieścia, Mokotowa i Pragi-Południe oraz pracownika administracji i obsługi z przedszkola na Bemowie. Jeden z zakażonych nauczycieli pracował w dwóch śródmiejskich placówkach.

Zawieszono wszystkie zajęcia stacjonarne w dwóch zespołach szkół na Mokotowie (do 11 i 12 września). W trzech placówkach (dwóch liceach w Śródmieściu i jednym na Pradze-Południe) część klas jest na kwarantannie i uczy się zdalnie do 12 września.

Do miasta – od 1 września – wpłynęły już 42 zgłoszenia dotyczące zagrożenia spowodowanego COVID-19 od 9 przedszkoli i jednego oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, 12 szkół podstawowych, 8 zespołów szkół, 7 liceów, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, 2 burs, szkoły podstawowej specjalnej i Centrum Kształcenia Ustawicznego. 377 osób – 316 uczniów (wraz z rodzicami), 55 nauczycieli, jedna pielęgniarka i pięciu pracowników administracji i obsługi – jest na kwarantannie.

„Opracowaliśmy zalecenia i wytyczne, sfinansujemy szczepienia przeciw grypie dla wszystkich 43 tysięcy pracowników oświaty. Jednak powrót wszystkich uczniów do nauki w tym trybie zbiera swoje owoce. Współpraca z sanepidem także pozostawia wiele do życzenia. Liczba zakażeń w warszawskich szkołach niestety rośnie, mamy już 13 pozytywnych wyników na obecność COVID–19, a ponad trzystu uczniów i kilkudziesięciu nauczycieli jest na kwarantannie. Mimo wniosków dyrektorów, wiele placówek nie dostaje pozwolenia na przejście w tryb zdalny. Te kwestie wymagają dopracowania” – mówiła wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c