Uderzenie gorąca! W Polskę uderzy zwrotnikowy żar! Wiemy kiedy

Jeżeli upraliście już i złożyliście t-shirty w zakamarki szafy, musicie je wyciągnąć ponownie. Do Polski nadchodzą upały. Będzie gorąco, jak w środku lata.

Fot. Shutterstock

Tegoroczne lato nie należało do najcieplejszych. Często padało, było burzowo, a temperatury rzadko przekraczały 30 stopni.

Upalnych dni mogliśmy doświadczyć w sierpniu, ale okazuje się, że wrzesień również nie chce rozstać się z latem. W tym tygodniu mogliśmy odczuć 30 stopni, a to jeszcze nie koniec niespodzianek.

Jak piszą fanipogody.pl, od poniedziałku wracają letnie temperatury. W poniedziałek możemy liczyć na temperatury rzędu 24-25 stopni w zachodniej i południowej Polsce, poprzez 22-23 stopnie w centrum i 20-21 na północy. We wtorek możemy liczyć na letnią pogodę w centrum i na południu Polski. W Warszawie, Łodzi i Krakowie może to być aż 26 stopni. „Jeszcze cieplejsza będzie środa. W ten dzień słupki rtęci powędrują do nawet 28 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być w pasie Polski centralnej od Pomorza, przez Mazowsze po Małopolskę. Czwartek zapowiada się równie ciepły. Termometry wskażą 27-28 stopni powyżej zera. Niewykluczone są burze” – piszą fanipogody.pl i dodają, że pogoda taka potrwa do piątku, kiedy to z zachodu wkroczy chłodny front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą arktyczne powietrze. Podczas, gdy na wschodzie będzie jeszcze 26, na zachodnie może być już tylko 13.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c