Ukradł głuchoniememu koledze kartę bankomatową, a następnie płacił nią za swoje zakupy!

Wczoraj policjanci Komisariatu Policji w Karczewie przedstawili głuchoniememu 36-latkowi zarzuty dotyczące kradzieży i włamania na konto bankowe. Według ustaleń funkcjonariuszy, podejrzany ukradł swojemu również głuchoniememu znajomemu kartę płatniczą, a następnie posługując się nią, zapłacił w sklepach za swoje zakupy. Łącznie wydał blisko 4 tys. złotych.

Fot. Policja

Do Komisariatu Policji w Karczewie zgłosił się głuchoniemy mężczyzna, który poinformował, że w nieustalonych okolicznościach doszło do kradzieży należącej do niego karty bankomatowej. Po czasie okazało się też, że za jej pomocą ktoś dokonał płatności metodą zbliżeniową w różnych sklepach na terenie powiatu otwockiego. Z konta bankowego pokrzywdzonego zniknęło łącznie blisko 4 tys. złotych.

Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, w jaki sposób doszło do utraty karty i dotarli do zapisów z monitoringów, na których zarejestrowany został wizerunek sprawcy kradzieży. Miejscowi dzielnicowi od razu rozpoznali na nagraniu 36-letniego znajomego pokrzywdzonego. Mężczyzna został niezwłocznie zatrzymany w miejscu zamieszkania w Karczewie.

Wczoraj w obecności tłumacza śledczy przestawili głuchoniememu 36-latkowi zarzuty dotyczące kradzieży i włamania na konto bankowe.

Czynności nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]