Ulica Narbutta – perła w koronie na Starym Mokotowie! Spacer

Cztery lata temu Portal Warszawski opracował autorski spacer po jednej z najpiękniejszych ulic Starego Mokotowa – ulicy Narbutta. 

Fot. W Kurpias

 

Spotykamy się w najbliższą niedzielę 13 maja 2018 roku o godzinie 16.00 pod Domem Wedla, na rogu ulic Madalińskiego i Puławska 28 a.

Do opracowania spaceru zainspirowała nas piękna książka „Opium Życia” Ireny Krzywickiej, która dokładnie opisała życie niezwykłej, skandalizującej (jak na owe II RP czasy) Marii Morskiej, która była jedną z mieszkanek ulicy Narbutta. Tam mieszkała ze swoim mężem, matematykiem, lekarzem Knasterem, wielkim introwertykiem. Kiedy ta kochała balować po warszawskich knajpach z Iwaszkiewiczem i jego żoną…..on wymyślał wzory matematyczne. Małżeństwo to żyło w pewnym momencie w istnym trójkącie, jeśli nie czworokącie!

Jan Wedel to kolejny mieszkaniec owej ulicy, rodzina Hiszpańskich…i tak dalej i tak dalej. Nie wspominając o perłach przedwojennej warszawskiej architektury.

Ta ulica była jednym z naszych najlepszych i najważniejszych odkryć, tym bardziej, że sami wciąż uzupełniamy spacery po Narbutta nowymi historiami.

Kochamy tę ulicę, i dlatego po raz kolejny zapraszamy Was wszystkich serdecznie na spacer po pięknym Starym Mokotowie, a dokładnie po ulicy Narbutta.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.