Unia Europejska postawiła kolejny krok w stronę paszportów covidowych!

Właśnie kraje Unii Europejskiej oficjalnie przyjęły mandat do do negocjacji z Parlamentem Europejskim w sprawie wprowadzenia paszportów szczepionkowych. Jak podkreśla przewodnicząca Komisji Europejskiej von der Leyen, to ważny krok naprzód. 

Fot. Pexels

Jak poinformowała w mediach społecznościowych przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, Unia Europejska postawiła kolejny, ważny krok naprzód w sprawie wprowadzenia tzw. paszportów covidowych. Certyfikat ma być akceptowany w całej UE i dostępny dla każdego. To duży krok w kierunku otwarcia się turystyki jeszcze tego lata.

Paszporty covidowe miałyby ułatwić bezpieczne podróżowanie po krajach Unii Europejskiej zaszczepionym, ozdrowieńcom lub osobom z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. Dokument będzie dostępny w formie cyfrowej lub papierowej i zawierać ma kod QR, który gwarantuje bezpieczeństwo i autentyczność oraz podpis cyfrowy.

Ostateczne rozmowy pomiędzy Parlamentem Europejskim, Radą i Komisją Europejską mają rozpocząć się jeszcze w maju. Co istotne, System Zielonych Certyfikatów Cyfrowych ma być tymczasowy i zostać zawieszony, kiedy Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie ogłosi koniec międzynarodowego stanu zagrożenia zdrowia w związku z pandemią koronawirusa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c