Universam zburzony i posprzątany. Startuje nowa inwestycja

Dziś odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję „Rondo Wiatraczna”. Nowy budynek mieszkalno-biurowo-usługowy powstanie w miejscu Universamu Grochów. Inwestycję realizuje konsorcjum stworzone przez firmę deweloperską Dantex oraz „Społem” WSS Praga Południe.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

„Rondo Wiatraczna” będzie obiektem składającym się z trzech części – dziewięcio-kondygnacyjnej oraz dwóch osiemnasto-kondygnacyjnych dominant. Z myślą o różnych potrzebach mieszkańców w budynku zaprojektowano jedno-, dwu-, trzy- i cztero-pokojowe mieszkania o powierzchniach od 28 do 113 m². Wszystkie będą posiadały przeszklone loggie i balkony. Ponadto w budynku przewidziano recepcję, przestronne części wspólne, zielone patio wewnętrzne na poziomie 4 piętra, a także osobny parking podziemny dla mieszkańców.

Realizująca inwestycję spółka Dantex w swoim projekcie wzięła pod uwagę historyczny charakter miejsca. „Od lat pojawiały się w mediach informacje o deweloperach, którzy przymierzali się do tej inwestycji, ale ostatecznie tylko my podjęliśmy to trudne wyzwanie. Na etapie projektowym inwestycja wiązała się z różnymi niespodziankami. Infrastruktura podziemna wymagać będzie fundamentalnej przebudowy, ale wiemy, że poradzimy sobie z tym zadaniem. Chcemy stworzyć nowoczesny obiekt, pamiętając o historii, którą od lat tworzył tu Universam Grochów i „Społem” WSS Praga Południe. Oznaką tego będzie nie tylko kontynuacja działalności sklepu, ale również przywrócenie po renowacji neonu „Universam Grochów” oraz popularnej „Panienki” – rzeźby Kazimierza Zielińskiego, które to od lat tworzą unikatowy charakter okolicy.” – podkreśla Marek Roefler, Prezes Dantex.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Na dolnych kondygnacjach o łącznej powierzchni użytkowej 11.000 m² usytuowana będzie galeria handlowa, a na elewacji budynku zawisną odrestaurowane neony Universam „Grochów” i Praga Południe. Ponad 2.500 m² zajmie supermarket Społem, który po krótkiej przerwie związanej z realizacją inwestycji, wróci na Rondo Wiatraczna, aby kontynuować działalność handlową rozpoczętą w 1977 roku. W galerii handlowej znajdzie się kilkadziesiąt sklepów odzieżowych, salony wyposażenia wnętrz, drogerie, kwiaciarnie, apteki, księgarnie oraz liczne punkty usługowe – pralnia, fryzjer, odziały banków i różnorodne punkty gastronomiczne. Planowane jest uruchomienie klubu fitness należącego do jednego z renomowanych operatorów. Oprócz powierzchni handlowej w budynku przewidziano 1.500 m² powierzchni biurowej.

„Okres swojej świetności Universam Grochów przeżywał w latach 70-tych ubiegłego wieku, kiedy to stanowił centrum życia dzielnicy i przyciągał rzesze przyjezdnych, a jego neon co wieczór rozświetlał Rondo Wiatraczna. Jednak z czasem nieremontowany budynek, wykonany z materiałów niskiej jakości, zaczął podupadać i odstawać od zmieniającej się na miarę XXI wieku Warszawy. Konieczna była odpowiedzialna rewitalizacja i rozbudowa. Cieszy nas fakt, że to właśnie spółka Dantex podjęła się tego trudnego zadania.” – powiedział Bogusław Różycki, Prezes „Społem” WSS Praga Południe.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zdaniem inwestora znacznym atutem inwestycji Rondo Wiatraczna jest bliskość najważniejszych arterii prawobrzeżnej Warszawy, a tym samym doskonały dojazd do centrum miasta. Wkrótce pod przebudowanym rondem powstanie tunel usprawniający ruch i rozpocznie się remont ul. Męcińskiej. W przyszłości powstanie tu także stacja metra.

Modernizacja obejmie również najbliższą okolicę. Metamorfozę przejdzie m.in. pobliski bazarek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c