Kobietę potrącił pijany kierowca. Świadek uratował jej życie

Funkcjonariusze zatrzymali 64- letniego mężczyznę, który prowadząc po pijanemu, potrącił swoją znajomą. Tylko dzięki przytomności i natychmiastowym wezwaniu pomocy przez świadka, 53-latka została wyciągnięta spod samochodu i trafiła do szpitala. Badanie wykazało, że kierujący miał ponad 3 promile alkoholu. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Fot. KSP

Fot. KSP

Było tuż przed godziną 21.00, gdy kobieta kierująca samochodem zauważyła jak przy jednej z posesji w Józefowie, w bramie wjazdowej pod samochodem leży kobieta. Natychmiastowo wezwana pomoc policji i straży pożarnej, pozwoliła na wyciągnięcie kobiety spod kół volkswagena busa.

Zanim to nastąpiło policjanci z komisariatu w Józefowie z pojazdu musieli wyciągnąć siedzącego za jego kierownicą 64- letniego mężczyznę. Badanie wykazało, że miał on ponad 3 promile alkoholu w swoim organizmie. Kobieta została przewieziona do jednego z warszawskich szpitali. 64- letni mężczyzna trafił zaś do policyjnej celi.

Materiał zebrany w tej sprawie przez policjantów z wydziału dochodzeniowo- śledczego w Otwocku pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wieczorem sąd przychylił się do złożonego przez prokuratora wniosku i zastosował wobec 64- letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.