Uratowało go dwóch 14-latków. Był przemoczony, wyziębiony i bez butów

Dzięki informacji przekazanej od dwóch 14-latków i szybkiej reakcji policjantów z Ochoty nie doszło do tragedii. 68-letni mężczyzna, który przemoczony, wyziębiony i bez butów leżał na skwerze przy ul. Korotyńskiego, trafił pod opiekę lekarzy. Chłopcy wykazali się wzorową, bardzo dojrzałą i godną naśladowania postawą.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Wczoraj, kilka minut przed godziną 20.00 policjanci z Ochoty zostali powiadomieni przez opiekuna dwóch 14-latków, że na skwerze przy ul. Korotyńskiego leży mężczyzna. Chłopcy zauważyli go, kiedy wyrzucali śmieci.

Zaalarmowani policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie zastali 68-latka przemoczonego, wyziębionego i bez butów. Wezwane na miejsce pogotowie przewiozło mężczyznę do szpitala.

Na szczęście, dzięki szybkiej informacji przekazanej policjantom przez dwóch 14-latków i sprawnej interwencji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997 lub 986, by uchronić kogoś od zamarznięcia i uratować czyjeś życie.

Informacje dla osób bezdomnych udzielane są przez Centrum Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego pod bezpłatnym numerem telefonu 987. Pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia – wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej. Pod numer 987 zatelefonować może również każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.