Utraciła prawo do opieki nad córką, bo… jest lekarzem i może zakazić dziecko!

Theresa Greene, lekarka na co dzień mieszkająca w Miami, tymczasowo straciła prawo do opiekowania się 4-letnią córką. Jak podkreślił sąd, kobieta każdego dnia ma do czynienia z pacjentami chorymi na koronawirusa, toteż istnieje duże ryzyko, że któregoś dnia może zarazić swoje dziecko.

Fot. Shutterstock

Lekarka z Miami Theresa Greene tymczasowo straciła prawo do opieki nad 4-letnią córką. Zdaniem sądu 39-latka, która na co dzień ma do czynienia z pacjentami chorymi na COVID-19, mogłaby zarazić dziecko.

39-latka zatrudniona na oddziale intensywnej opieki medycznej, w jednym ze szpitali w Miami, została tymczasowo pozbawiona praw rodzicielskich. Decyzją sądu, do czasu zakończenia trwającej epidemii pieczę na 4-letnią córkę będzie sprawował były mąż kobiety,

Theresa Greene od prawie dwóch lat opiekuje się córką na zmianę z ex mężem. To właśnie jej były mąż złożył w sądzie wniosek o całkowite przejęcie opieki nad ich dzieckiem. Jak argumentował, jego postulat podyktowany był bezpieczeństwem dziecka, które w każdej chwili mogło nabyć wirusa od pracującej w placówce medycznej matki.

Sąd przychylnie rozpatrzył wniosek ojca dziewczynki, podkreślając, że dobro dziecka jest wiodącym kryterium, które zadecydowało o przyznaniu racji byłemu mężowi. Decyzją sądu, dziewczynka na czas pandemii będzie mieszkała u ojca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.