Barszcz Sosnowskiego na Targówku przy ul. Sternhela? Specjaliści: nie ma pewności

Do tej pory wiadomym było, że Barszcz Sosnowskiego znajduje się głównie na lewym brzegu Wisły i na prawym w pobliżu Stadionu Narodowego. Teraz mieszkańcy Targówka alarmują, że w pobliżu ul. Sternhela wykryto duże połacie tej rośliny.

Fot. Facebook

Fot. Facebook

„Barszcz Sosonowskiego wykryty u nas przy kanałku, na wysokości placu zabaw i nowego przedszkola. Zdjęcia dzięki uprzejmości koleżanki. Koleżanka – biolog – dodaje od siebie, że w upalne dni roślina ta wydziela olejki eteryczne, które w połączeniu ze słońcem mogą wywołać takie same poparzenia jakie daje dotykanie rośliny” – informuje użytkowniczka na jednej z grup na popularnym portalu społecznościowym.

Co prawda o Barszczu Sosnowskiego informuje zrobiona na prędko tabliczka misternie sklecona z kawałka patyka i inskrypcji włożoną w koszulkę. Tak czy inaczej lepiej zabezpieczyć to miejsce przynajmniej w taki sposób.

[AKTUALIZACJA] Dostaliśmy wiadomość od Pani Izabeli Sachajdakiewicz ze strony barszcz.edu.pl, z którą współpracuje m.in. Straż Miejska. Specjaliści sądzą, że to nie Barszcz Sosnowskiego, a łudząco podobna roślina z tej samej rodziny:
„Internauta, na podstawie załączonego przez Was zdjęcia podejrzewa, że w miejscu o którym piszecie znajduje się barszcz zwyczajny – rodzimy gatunek pospolicie występujący na terenie całej polski, a nie barszcz Sosnowskiego. My również sądzimy, że mieszkańcy Targówka pomylili rośliny i że nie ma powodów do obaw. Postaramy się na dniach wyjaśnić tę sprawę na 100%”

Czekamy więc na wyjaśnienie. Przypominamy również, aby nie panikować, a w razie jakichkolwiek wątpliwości odnośnie roślin, zgłaszać takie przypadki do odpowiednich instytucji.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.