Uwaga! Dwie rzeki na Mazowszu zanieczyszczone! Pobrano próbki wody

Mieszkańcy dwóch powiatów na terenie województwa mazowieckiego zaniepokoili się stanem wody w dwóch rzekach. Chodzi o Wkrę i jej dopływ, rzekę Luta. Teraz sprawą zajęły się Wody Polskie oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. 

Fot. Pixabay

Zaniepokojeni mieszkańcy powiatu mławskiego i ciechanowskiego zgłosili spienioną i mętną wodę na Wkrze i rzece Luta, która jest lewym dopływem Wkry. Chodzi o odcinek pomiędzy Strzegowem i Glinojeckiem.

Obecnie trwa ustalanie przyczyn zanieczyszczenia rzek. Od samego rana na miejscu pracuje zespół z Wód Polskich oraz z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Pobrano między innymi próbki wody. Ze wstępnych analiz, które zostały przeprowadzone, poziom tlenu i odczyn PH jest w normie. Widać jednak, że przewodność jest powyżej normy, co oznacza, że jakieś zanieczyszczenie występuje.

Wyniki pozostałych badań mają być dostępne dopiero za około tydzień lub dwa. Niewykluczone jednak, że sprawcą zanieczyszczeń może być między innymi znajdujący się niedaleko zakład produkcyjny. To jest jedno z rozwiązań, które służby biorą pod uwagę.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c