Uwaga! Dziś mija termin na złożenie deklaracji PIT dla części podatników!

1 marca 2021 roku mija termin na złożenie deklaracji PIT-28. Jest to zeznanie podatkowe, przeznaczone dla podatników, którzy w ubiegłym roku byli opodatkowani w formie ryczałtu z przychodów ewidencjonowanych dla dochodów uzyskanych m.i. z pozarolniczej działałności, z umowy najmu czy ze sprzedaży przetworzonych produktów rolnych. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Dziś, czyli 1 marca 2021 roku jest ostatni możliwy dzień na złożenie deklaracji PIT-28.  Zeznanie przeznaczone jest dla tych podatników, którzy w ubiegłym roku byli opodatkowani w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych dla dochodów uzyskanych z pozarolniczej działalności gospodarczej, z umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze, o ile umowy nie były zawierane w ramach prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej.

Dodatkowo PIT 28 dotyczy także ze sprzedaży przetworzonych produktów rolnych pochodzących z własnych upraw, hodowli lub chowu w ramach rolniczego handlu detalicznego. Dokumenty można złożyć w formie papierowej bądź elektronicznej, za pomocą usługi e-PIT. Normalnie termin składania rozliczenia jest od 15 lutego do końca lutego, jednak ze względu na to, że 28 wypadał w niedzielę, przedłużono możliwość składania dokumentów do 1 marca.

W przypadku składania zeznania podatkowego PIT-28 można skorzystać z części ulg i rozliczeń, pod warunkiem spełnienia określonych wymagań zawartych w przepisach ustawowych. Są to między innymi składki na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne czy ubezpieczenie zdrowotne, straty z działalności gospodarczej, darowizny przekazanych m.in. na cele pożytku publicznego, kultu religijnego, krwiodawstwa czy ulgi na internet, rehabilitacyjnej, abolicyjnej czy ulg mieszkaniowych na prawach nabytych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c