Uwaga! IMGW wydało alert pierwszego stopnia dla Mazowsza!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie alert pierwszego stopnia dla Mazowsza. Meteorolodzy ostrzegają przed intensywnymi burzami, które mogą pojawić się dziś w przeważającej części regionu.

Pomimo, że już mamy maj, temperatury w ostatnich dniach są wciąż mało wiosenne. Poza wiatrem i opadami deszczu pojawić się także wkrótce mogą intensywne burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie.

Alert pierwszego stopnia dotyczy powiatów na południu i południowym wschodzie regionu. Chodzi przede wszystkim o powiat siedlecki, węgrowski, łosicki, piaseczyński czy garwoliński. Jednak w późniejszych godzinach popołudniowych burze mają pojawić się już w całym województwie. Dodatkowo, musimy liczyć się z bardzo silnym wiatrem, w porywach nawet do 90 km/h.

Kiedy znów pojawi się więcej słońca i wyższa temperatura? Synoptycy uspokajają, że pogoda powinna zmienić się już w przyszłym tygodniu.  Według obecnych prognoz termometry mają miejscami wtedy wskazać nawet 24 stopnie Celsjusza.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c