Uwaga kierowcy! Posypią się mandaty! Supernowoczesny sprzęt w akcji

Charakterystyczne białe auta z czujnikami na dachu na warszawskie ulice po raz pierwszy wyjechały w styczniu 2020 r. Najpierw niepłacących wyłapywały dwa nissany leaf, od września dołączył do nich trzeci. Teraz będzie ich więcej.

Najpierw dwa, a potem trzy auta do e-kontroli przyczyniły się w zeszłym roku do wystawienia 165 tys. kar za nieuczciwe parkowanie, czyli ponad połowy wszystkich. Skontrolowały w tym czasie 1,3 mln samochodów.

Elektryczne auta do e-kontroli wyposażone są w umiejscowione na dachu pudła. Znajdują się w nich urządzenia, które skanują tablice rejestracyjne samochodów zaparkowanych w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) i wychwytują te, których kierowcy nie zapłacili za parkowanie. System jest prosty, szybki i jednoznacznie dokumentuje przewinienie. „Sfotografowany”, jeśli ma wątpliwości, może sprawdzić dokumentację zdjęciową swojego parkowania na stronie internetowej ZDM. System porównuje dodatkowo tablice z bazą wykupionych biletów, by sprawdzić czy kierowca w czasie przejazdy systemu nie był akurat w drodze do parkomatu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c