Uwaga! Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską!

Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi wiadomościami, które przestępcy wysyłają w ostatnim czasie do Polaków. Wszystko po to, aby wyłudzić dane i pieniądze. 

Fot. Materiały prasowe

Oszuści po raz kolejny podszywają się pod Pocztę Polską. Teraz wysyłają wiadomości mailowe i SMS, nakłaniające do kliknięcia w podejrzany adres internetowy. Jak informuje Poczta Polska, strony www są fałszywe i mają na celu jedynie wyłudzenie poufnych informacji, takich jak dane do logowania, dane osobowe i dostęp do bankowości elektronicznej.

Poczta wydała komunikat, w którym apeluje swoich klientów o rozwagę i zachowanie ostrożności w internecie. Aby nie dać się wykorzystać, należy uważnie czytać wszystkie wiadomości i uważać na błędy np. w treściach odnośników. Często zmieniana jest kolejność liter, która ewidentnie oznacza oszustwo. Nie należy też odpowiadać na żądania odnośnie przekazania danych, haseł i loginów.

Poczta Polska zachęca, aby wszystkie przypadki otrzymania podejrzanych wiadomości przekazywać bezpośrednio spółce, na email: [email protected]


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c