Uwaga w sklepach grasują oszuści, którzy wyłudzają pieniądze od starszych ludzi! Metoda „na lekarza”

Jedna z użytkowniczek Facebooka opisała zdarzenia, jakie miało miejsce w jednym ze sklepów znanej sieci. Dzięki kłamstwu oszuści wyłudzają od starszych ludzi niewielkie kwoty. Sygnały dostawaliśmy także wcześniej od naszych czytelników.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

„Piszę to by ostrzec przede wszystkim ludzi starszych. W dniu wczorajszym tj. 04.01.16 w sklepie (nazwa sklepu wycięta – przyp. redakcja) – przy metrze Stokłosy do mojego dziadka podszedł człowiek, który opisał się jako kolega mojego taty (nie mówiąc oczywiście żadnego imienia). Przestawił się jako lekarz, który ma lekarstwa dla mojego taty i kosztują 28zł.” – pisze Pani Katarzyna –  „Mój dziadek, niestety uwierzył w słowa tego człowieka. Po przyjściu do domu okazało się, że jest to nakrętka od zwykłej pepsi zawinięta w gazetę (z jaruzelskim na głównej stronie na dodatek) i torbę foliową. 28zł to przeciez prawie że nic ale dla jakiejś starszej osoby może być to wszystko do następnej emerytury. Poza tym jeżeli on dziennie złapie przykładowo ok 3 osób na takie kłamstwo może mieć większą stawkę dzienną niż nie jeden z nas.”

Jak słusznie zauważa Pani Katarzyna, nawet 28 zł dla starszego człowieka jest dużym wydatkiem. Ostrzeżcie swoich bliskich i znajomych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.