Uwaga! W tym kraju wprowadzono stan wojenny. Ambasada wydała ważny komunikat

W Republice Armenii ogłoszono stan wojenny. Ambasada Polski w Erywaniu wydała ważny komunikat.

„W związku z ogłoszeniem w Republice Armenii stanu wojennego, Ambasada RP w Erywaniu prosi obywateli RP przebywających w Armenii o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się do zaleceń władz miejscowych dla obcokrajowców, w przypadku ich ogłoszenia” – brzmi komunikat.

Z kolei Polski MSZ wydał komunikat wzywający do pokojowego rozwiązania: „MSZ RP jest głęboko zaniepokojone informacjami o starciach zbrojnych w rejonie Górskiego Karabachu. Wzywamy do zaprzestania walk, deeskalacji i wznowienia rozmów pokojowych, szczególnie w ramach Grupy Mińskiej OBWE”.

Premier Armenii Nikol Paszynian poinformował w niedzielę o wprowadzeniu w tym kraju stanu wojennego i powszechnej mobilizacji. Wcześniej polityk przekazał informacje o tym, że siły Azerbejdżanu zaatakowały cele w rejonie Górskiego Karabachu o który konflikt toczy się już około 30 lat.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c