Uwaga, właściciele psów! Wojewoda apeluje!

W województwie mazowieckim właśnie potwierdzono siódmy przypadek wścieklizny u lisa. W związku z tym wojewoda mazowiecki zwrócił się z apelem do mieszkańców obszarów zagrożonych o zachowanie szczególnej ostrożności.

Fot. Warszawa w Pigułce

Pierwszy przypadek wścieklizny na Mazowszu potwierdzono na początku stycznia. Dwa tygodnie później wojewoda mazowiecki wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny zwierząt. Pod koniec marca na terenie powiatu otwockiego, mińskiego i miasta Warszawy zakończyła się akcja szczepień lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Mimo to, teraz pojawił się siódmy przypadek wścieklizny u lisa w województwie mazowieckim. Zakażenie potwierdzono w miejscowości Ponurzyca, w powiecie otwockim. Konstanty Radziwiłł wydał specjalny apel do mieszkańców terenów zagrożonych o zachowanie szczególnej ostrożności. Obszary te to: część dzielnicy Wawer i Wesoła, miasto Sulejówek, część gminy Halinów, miejscowości w gminie Siennica i kilkanaście miejscowości w powiecie otwockim, w gminie Wiązowna i w gminie Kołbiel.

Na tych terenach szczególną ostrożność powinni zachować właściciele psów. Obowiązuje tam zakaz organizowania targów oraz polowań oraz nakaz trzymania psów na smyczy lub na ogrodzonym terenie zamkniętym, kotów w zamknięciu, a zwierzęta gospodarskie muszą pozostawać w okólnikach i na zamkniętych wybiegach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c