UWAGA! Wydano 3 najwyższy stopień dla Mazowsza przed ekstremalnymi burzami! Wystąpią tornada i duży grad![MAPY]

 Ze względu na ryzyko wystąpienia bardzo silnego wiatru, bardzo dużego gradu, intensywnych opadów deszczu oraz pojawienia się trąb powietrznych został wydany najwyższy stopień dla kilku województw, w tym Mazowsza.

Fot. Pixabay

Ze względu na wzrost prognozowanych wartości parametrów termodynamicznych i kinematycznych nasza prognoza została zaktualizowana z 2 na 3 stopień zagrożenia. Burzę mogą mieć gwałtowny i niszczycielski potencjał. Dużym zagrożeniem będą opady gradu do 8 cm, a także nawalne opady deszczu. Wiatr może wynieść w porywach 100-120 km/h. Skrętność względna burzy sugeruje powstania trąb powietrznych, których prędkość w wirze może wynieść F2 lub więcej” – czytamy w komunikacie Polscy Łowcy Burz

Przypominamy, że burza to zjawisko lokalne i nie musi wystąpić nad twoją dzielnicą lub miastem. Apeluje się o nie parkowanie samochodów pod drzewami i usunięcie lekkich przedmiotów z balkonów i ogródków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c