Uważajcie na te maile! Oszuści podszywają się pod popularną platformę streamingową!

Coraz więcej Polaków otrzymuje maile od osób podszywających się pod platformę Netflix. Oszuści informują, że nie udało się autoryzować ostatniej płatności za subskrypcję i proszą o kliknięcie w link. Tam pojawia się prośba o wpisanie danych, dzięki którym złodzieje bez problemu mogą dostać się na konto bankowe. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W ostatnim czasie zauważono coraz więcej przypadków cyberoszustwa, polegającego na podszywaniu się oszustów pod platformę Netflix. Wysyłają do użytkowników maila z informacją o nieudanej autoryzacji ostatniej płatności za subskrypcję, w wyniku czego ich członkostwo zostanie wkrótce zawieszone.

Dla fanów filmów nie ma w tym momencie nic gorszego. Natychmiast klikają w link podany przez oszustów, łudząco podobny do prawdziwej wersji serwisu. Tam pojawia się prośba o podanie takich danych jak imię, nazwisko, numer karty i jej ważność, a także kod CVV. Wiele osób nieświadomie nabiera się na to i wpisuje dane. W ten sposób daje złodziejom dostęp do swoich finansów.

Dlatego warto bardzo uważnie czytać wszelkie maile, które otrzymujemy. Często w linkach pojawiają się drobne literówki, których na pierwszy rzut oka nie zauważamy. Jak apeluje Netflix, każdy podejrzany link można odesłać na adres [email protected] Również szczegółowe informacje dotyczące tego, co robić w przypadku próby oszustwa znajdują się na stronie platformy, w zakładce Centrum Pomocy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c