W Łazienkach Królewskich pływa wielkie logo McDonald! Są nawet ławki w kształcie frytek! [ZDJĘCIA]

Są takie miejsca, które nie powinny być komercjalizowane, bo jest to dziedzictwo naszej kultury. Wyobrażacie sobie logo McDonalds na Wieży Eiffla albo Pałacu Buckingham? My też nie, ale ktoś sobie wymyślił w zabytkowym Pałacu na wodzie… i tak oto w Łazienkach Królewskich pływa wielkie logo McDonalds. Wszystko można „podziwiać” na profilu Stołecznego Konserwatora Zabytków Michała Krasuckiego.
„Poszedłem na spacer do Łazienek, zaalarmowany tym co zobaczyłem u Piotr Boulangé. Ogromny znak McDonalds pływał sobie przed Palacem na Wodzie. I rzeczywiście wyglada na to, ze korporacja McDonalds wynajęła sobie we wtorek na caly dzień cały pałac wraz z jebutną reklamą na środku stawu. W ten sposób korpo, którego model biznesowy opiera się na przemysłowym chowie zwierząt i niszczeniu planety, ma sobie na wyłączność w wakacje serce całego najważniejszego w mieście parku. Prywatyzacja przestrzeni publicznej level katastrofa klimatyczna.

Wstyd dla dyrekcji parku i jego zwierzchników, którzy pozwalają na komercjalizację i niszczenie niepowtarzalnego klimatu i charakteru Łazienki Królewskie.” – komentuje sprawę Jan Śpiewak.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.