W Piasecznie trwają badania nad lekiem na COVID-19. Wstępne wyniki obiecujące!

W Piasecznie prowadzone są badania kliniczne nad trzema lekami, które mogą pomóc w leczeniu osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Wstępne wyniki analiz napawają optymizmem. Niezbędne są jednak kolejne badania. 

Fot. Shutterstock

Centrum Medyczne CMP prowadzi badania kliniczne, które mają pomóc leczyć osoby zakażone koronawirusem za pomocą medykamentów. Do tej pory stosowana jest amantadyna, jednak wciąż pojawiają się głosy, że nie jest skuteczna, inny eksperci twierdzą, że wręcz niebezpieczna. Również w tej kwestii prowadzone są w tej chwili badania kliniczne.

Zadaniem leków, które obecnie są badane w Piasecznie przez CMP jest minimalizacja rozprzestrzeniania się wirusa w organizmie. Eksperci chcą, aby doprowadzić do sytuacji, kiedy liczba cząsteczek SARS-CoV-2 będzie tak niewielka, że układ immunologiczny będzie mógł sobie z nim bez problemu dalej poradzić. Póki co pierwsze wyniki badań są niezwykle obiecujące. Cząsteczka, która jest badana uzyskała już nawet wstępną rekomendację EMA.

Centrum Medyczne CMP szuka wciąż chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w badaniach. Zgłaszać się mogą osoby, które mają pozytywny wynik testu na COVID-19 i objawy zakażenia, lecz nie wymagają hospitalizacji i tlenoterapii. Zgłaszać się można do końca kwietnia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c