W Polsce będzie certyfikat dla zaszczepionych? Premier odpowiada!

Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki odniósł się do pomysłu Unii Europejskiej, dotyczącego tzw. certyfikatu dla osób zaszczepionych. Czy będzie obowiązywać w Polsce?

Fot. Shutterstock

Dziś odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie luzowania obostrzeń w kraju. Politycy przekazali najważniejsze wiadomości dotyczące znoszenia restrykcji. Zaprezentowano specjalny harmonogram. Premier wskazał, że najważniejszą sprawą są w tej chwili szczepienia.

„Rada Medyczna i Rządowy Zespół do Walki z COVID-19 opracowują rozwiązania, które mają zachęcić do uczestnictwa w akcji szczepień. Osoby, które są sceptyczne, muszą zrozumieć, że to jedyny skuteczny sposób na pozbycie się pandemii. Dobrze widać to po Wielkiej Brytanii, która była w czołówce zakażeń, ale wcześniej rozpoczęła akcję szczepień i teraz dane są zupełnie inne.”

Mateusz Morawiecki odniósł się również do możliwości wprowadzenia tzw. certyfikatu dla osób zaszczepionych. Zaznaczył, że Unia Europejska narzuca rozwiązania, od których nikt nie jest w stanie uciec. I takie paszporty są jednym z nich.

Dodał także, że jeśli Polska nie przyjęłaby tego pomysłu, to mogłoby znacząco ograniczyć wolności części obywateli. Utrudniłoby to między innymi przemieszczanie się po terenie Unii Europejskiej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c