"W samolocie jest bomba!" Żartowniś zatrzymany

Dzisiaj rano informowaliśmy, że samolot linii Ryanair musiał awaryjnie lądować na lotnisku w Modlinie w związku z podejrzeniem, że na pokładzie znajduje się ładunek wybuchowy. Pirotechnicy sprawdzili dokładnie cały samolot, ale okazało się, że nie ma żadnego zagrożenia. Mężczyzna, który dzwonił w tej sprawie został już zatrzymany.

Fot. Modlin

Fot. Modlin

St. asp. Mariusz Mrozek, Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji poinformował, że przed godz. 11.00 zatrzymano już mężczyznę podejrzewanego o ten czyn. Dzwonił z własnego telefonu. Został zatrzymany i przewieziony do prokuratury. Na razie nie wiadomo jakie motywy nim kierowały. Dalsze czynności będzie prowadziła prokuratura.

Prawdopodobnie mężczyźnie postawi się zarzut wywołania fałszywego alarmu bombowego. Za ten czyn, a więc przestępstwo z artykułu 224a kodeksu karnego, grozić mu będzie kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.