„W wakacje zaczniemy wracać do normalności”. Minister uspokaja, ale też ostrzega

Minister zdrowia Adam Niedzielski podał zarys powrotu do normalności. Według ministra w wakacje będziemy wracać do normalnego funkcjonowania. 

Fot. Pixabay

Po słowach ministra zdrowia można powoli zacząć myśleć o planowaniu wakacji.

Adam Niedzielski w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” uspokajał, że „w wakacje będziemy wracać do normalnego funkcjonowania”. 

Minister wyjaśniał, że nawet jeżeli dojdzie do czwartej fali pandemii, to dzięki programowi szczepień oraz zbudowanej odporności, nie będzie ona miała już takiego zasięgu jak poprzednie trzy. Jak podsumował Adam Niedzielski „Wojna trwa, ale jesteśmy już po lądowaniu w Normandii”.

Wracanie do normalności to jedno, ale minister też ostrzegł przed kolejnymi mutacjami koronawirusa, które są już tak zaawansowane, że mamy do czynienia ze zdecydowanie różniącymi się chorobami.

„Kolejne wersje wirusa mogą się wyrwać spod kontroli, niekoniecznie muszą poddawać się działaniu szczepionek, niekoniecznie muszą w ten sam sposób zakażać, mogą też mieć różną śmiertelność” – mówił minister.

Podkreślił jednak, że w pewnym sensie nie wrócimy już do czasów sprzed pandemii. Dodał, że rzeczywistość będzie inna, ale reagowanie na pojawienie się kolejnego wirusa będzie już znacznie szybsze i bardziej zdecydowane.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c