W Warszawie na tle całego kraju najwięcej osób choruje na boreliozę. Wiemy gdzie za darmo można się przebadać

Rok w rok w Warszawie rośnie liczba osób chorych na boreliozę. Mało tego, to właśnie u nas wskaźnik zapadalności na chorobę, którą wywołują kleszcze, wszy, komary a nawet muchy jest dwa razy większy niż średnia w całym kraju. Wiemy, gdzie można się za darmo przebadać pod kątem tej niebezpiecznej choroby.

Fot. Pixabay

 

Borelioza to choroba przewlekła, na którą nie ma skutecznej szczepionki. W 2015 roku w sumie pojawiło się ponad 600 zgłoszeń zachorowań i podejrzeń boreliozy a w 2016 już ponad 2 tysiące!

Jak zaznacza sanepid, to właśnie dzięki m.in. dostępnym badaniom rośnie liczba wykrytych przypadków choroby. Darmowe badania pod kątem boreliozy można wykonać przy ul. Mochnackiego 10 (pl. Narutowicza).

Rejestrować się można tutaj: http://borelioza.specjalnyrabat.pl/warszawa lub telefonicznie 22 378 48 40

Objawy boreliozy

Początkowym objawem choroby jest rumień, wtedy też może dochodzić do bólów głowy, gorączki i osłabienia organizmu. Dalej jest jeszcze gorzej, gdy mija klika miesięcy może dojść do zapalenia stawów, neuroboreliozy lub nawet zapalenia mięśnia sercowego.

Lata z boreliozą mogą mieć opłakane skutki dla naszego zdrowia – mówimy tutaj o zapaleniu skóry, stawów czy powikłaniach neurologicznych.

W Warszawie częściej chorujemy

W przypadku Warszawy wskaźnik zapadalności na boreliozę znacząco przekracza wskaźnik Polski.

Gdzie najczęściej dochodzi do kontaktu z kleszczami? Chodzi o parki, skwery, działki lub tereny rekreacyjne i lasy.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.