W Warszawie powstanie hostel dla osób LGBT+. Pierwsi goście mają się pojawić jeszcze przed wakacjami!

Zgodnie z obietnicą Rafał Trzaskowskiego, w Warszawie powstanie pierwszy hotel interwencyjny dla osób LGBT+. Skierowany będzie do osób, które z powodu odmiennej orientacji seksualnej znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

Fot. Pixabay

Onet informuje, że w Warszawie powstanie hostel interwencyjny dla osób o odmiennej orientacji seksualnej. Ma to być całodobowy punkt schronienia i wsparcia osób, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej. Jak przekazała zastępczyni prezydenta Warszawy, obiekt ma przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo osób LGBT+, np. w przypadku kiedy zostały wyrzucone z domów lub są już bezdomne. 

„Osoby o innej tożsamości psychoseksualnej, często bardzo młode, potrzebują takiej pomocy. Zgłaszają to organizacje pozarządowe zajmujące się pomocą osobom w kryzysie bezdomności. Chcemy zapewnić im przede wszystkim wsparcie w zapewnieniu schronienia i warunki do reintegracji społecznej i zawodowej”

-tłumaczy Aldona Machnowska-Góra. Dodatkowo organizacja chce zapewnić program wychodzenia z kryzysu, pomoc psychologiczną, terapeutyczną, ale również prawną, w zależności od potrzeby danej osoby. 

Ogłoszono właśnie konkurs na operatora. Organizacja pozarządowa, która wygra konkurs, przygotuje regulamin mieszkania i zapewni całodobowy pobyt przez siedem dni w tygodniu w dwu i trzy osobowych pokojach, maksymalnie dla 10 osób jednocześnie. Adres ze względów bezpieczeństwa ma zostać utajniony. 

Stworzenie placówki jest realizacją planu Rafała Trzaskowskiego, który zapowiadał powstanie takiego miejsca dwa lata temu. Na jego realizację w pierwszym roku miasto ma zaplanowane 261 tys. 800 zł. Pierwsi goście mają zawitać do hostelu jeszcze przed wakacjami. 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c