W Warszawie powstanie pierwszy w Polsce dom dla nastoletnich matek i ich dzieci!

W Warszawie już wkrótce powstanie pierwszy w Polsce dom dla nastoletnich matek i ich dzieci. Na ten pomysł wpadła fundacja „Po drugie”, która zajmuje się młodymi dziewczętami w kryzysie bezdomności. Placówka ma znajdować się na Ursynowie. 

Fot. Pixabay

Jak informuje radio RDC, na warszawskim Ursynowie wybudowany zostanie pierwszy w kraju dom skierowany dla nastoletnich matek i ich dzieci.  Jest to pomysł fundacji „Po drugie”, która na co dzień pracuje z młodzieżą w kryzysie bezdomności.​ W tej chwili nastoletnie matki, które nie mogą zostać w rodzinnym domu, są w bardzo trudnej sytuacji. Dlatego fundacja postanowiła ruszyć im z pomocą.

Ma on pozwolić młodym matkom przygotować się do przyszłego życia, samodzielności i życia w społeczeństwie, opieki nad dzieckiem oraz do bycia odpowiedzialnym rodzicem. Wszystkie kobiety będą pod opieką psychologów, pedagogów i osób, które pokażą im, jak należy zadbać o swoje potomstwo.

Miejsce będzie znajdować się się z dwukondygnacyjnym jednorodzinnym domu i przeznaczone będzie dla 6 młodych matek i ich dzieci. Każda  z nich będzie miała swój własny pokój ze wspólną łazienką. Cały budynek posiadać będzie oszczędną gospodarkę wodą opadową i odnawialne źródła energii, co pozwoli na zmniejszenie kosztów utrzymania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c