W wynajmowanym mieszkaniu trzymał magazynki i amunicję. Miały należeć do… zmarłej matki

Policjanci z Żoliborza zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który w wynajmowanym mieszkaniu trzymał magazynki i amunicję. Mężczyzna twierdził, że należą one do jego zmarłej 4 lata temu matki. Prokurator przedstawił mu zarzuty za nielegalne posiadanie amunicji. Teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Fot. Warszawa w Pigułce

Policjanci z Żoliborza zostali wezwani do mieszkania przy ulicy Braci Załuskich. Na miejscu oczekiwały na funkcjonariuszy właścicielki lokalu i nowy najemca. Okazało się, że podczas oglądania mieszkania kobiety zauważyły leżące w szafce w sypialni dwa magazynki z amunicją. Bardzo szybko wyszło na jaw, że znalezione rzeczy należą do poprzedniego lokatora. Policjanci zabezpieczyli dwa magazynki i 3 sztuk amunicji.

60-latek został zatrzymany. Mężczyzna tłumaczył się, że magazynki i amunicja należały do jego zmarłej w 2017 roku matki. Przeprowadzając się do mieszkania wziął je ze sobą i do tej pory nie miał czasu aby załatwić formalności związane z ich przekazaniem.

Teraz mężczyzna odpowie za nielegalne posiadanie amunicji. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Warto pamiętać, że w Kodeksie Karnym przepisy dotyczące odpowiedzialności karnej za nielegalny wyrób, handel, posiadanie broni i amunicji reguluje art. 263, który mówi:

§ 1. Kto bez wymaganego zezwolenia wyrabia broń palną albo amunicję lub nią handluje, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10;
§ 2. Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8;
§ 3. Kto, mając zezwolenie na posiadanie broni palnej lub amunicji, udostępnia lub przekazuje ją osobie nieuprawnionej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2;
§ 4. Kto nieumyślnie powoduje utratę broni palnej lub amunicji, która zgodnie z prawem pozostaje w jego dyspozycji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
podinsp. Elwira Kozłowska/mg


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c