"Wannolot" na A. Żurowskiego. Bezdomny założył mieszkanie na środku skwerku

Fanpage Targowa dla Ludzi dostał informacje od jednego z użytkowników, że przy skwerze A. Żurowskiego na północnej Pradze pewien bezdomny mężczyzna urządził sobie mieszkanie na świeżym powietrzu… jakkolwiek by to dziwnie nie zabrzmiało.

Fot. Targowa dla Ludzi / Facebook

Fot. Targowa dla Ludzi / Facebook

Na środku chodnika mamy więc łóżko stworzone z murku przy skrzynce wysokiego napięcia, wózki używane za szafki, lampę, a nawet… wannę. Mieszkańcy wielokrotnie apelowali do służb porządkowych o nakazanie bezdomnemu uprzątnięcie dobytku. Paweł Lisiecki, burmistrz Pragi-Północ tłumaczy, że to nie pierwszy raz kiedy mężczyzna rozkłada się na chodniku:

„Temat jest mi znany. Moi pracownicy interweniowali już w tej sprawie. Niestety, Pan zawsze wraca po kilku dniach i jak widać z coraz większym dobytkiem.” – odpowiada burmistrz na wezwanie fanpage’a Targowa dla Ludzi. Komentarze ludzi są różne. Niektórzy współczują bezdomnemu, inni są oburzeni, że taka sytuacja ma miejsce, jeszcze inni traktują całą sprawę z przymrużeniem oka, nazywając stojącą przy chodniku wannę, „wannolotem”.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.