Warszawa chce kupić czujniki mierzące jakość powietrza. Ogłoszono przetarg

Ogłoszono przetarg na dostawę i uruchomienie 165 czujników, które miałyby mierzyć jakość powietrza w stolicy i okolicznych gminach. Miałoby to pomóc w dbaniu o czyste powietrze.

Fot. Warszawa w Pigułce

Urzędnicy właśnie ogłosili przetarg na dostawę i instalację 165 czujników wraz z oprogramowaniem, które mierzyłyby jakość powietrza w Warszawie i okolicy.

I tak 108 czujników zostałoby rozprowadzonych po mieście, natomiast kolejne 17 zlokalizowane zostałyby w pobliskich gminach. Wszystkie urządzenia sprawdzałyby poziom pyłów zawieszonych P10, PM 2,5 i PM1, a także dwutlenku azotu. Oprócz tego 13 sprzętów kontrolowałoby też poziom ozonu.

Jak tłumaczy ratusz, pomoże to  lepiej śledzić, gdzie powstają zanieczyszczenia i jak się przemieszczają. Dodatkowo, wykonawca zlecenia będzie mieć możliwość rozszerzenia zamówienia o kolejne 100 urządzeń. Łączny koszt budowy systemu wyniesie 4-5 mln zł. Koszty pokryte byłyby z projektu Wirtualny Warszawski Obszar Funkcjonalny, który jest współfinansowany ze środków unijnych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c