Warszawa zakupi 130 niskoemisyjnych autobusów

Ratusz ogłosił ostatnio duże inwestycje komunikacyjne, współfinansowane z środków europejskich. Jednym z założeń jest zakup 130 nieskoemisyjnych autobusów w ciągu najbliższych dwóch lat.

Autobus fot. warszawa.wikia.com

Autobus fot. warszawa.wikia.com

Miejskie Zakłady Autobusowe zamawiają 100 przegubowców oraz 30 12-metrowych autobusów. Miastu zależy na niskiej emisji spalin, ale jak podkreśla Adam Stawicki, rzecznik MZA Warszawa w wypowiedzi dla portalu transport-publiczny, zasięg elektrycznych przegubowców jest niewielki. Z tego tez powodu rozważa się zakup autobusów o napędzie gazowym lub hybrydowym.

Ostatnio rozgorzała dyskusja na temat ekologicznych rozwiązań i zmniejszeniu emisji spalin. Najprawdopodobniej to z tego powodu ratusz rozważa zakup niskoemisyjnych pojazdów. Dodatkowo rozszerzono punkty wypożyczalni rowerów Veturilo i podjęto działania, by otworzyć w przyszłym roku wypożyczalnie nieskoemisyjnych samochodów. Powstały tez pomysły na umieszczenie tablic z aktualnym zanieczyszczeniem miasta czy ograniczeniem ruchu w mieście samochodów, które wydzielają zbyt dużo szkodliwych związków.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.