Warszawski szpital na skraju wytrzymałości. Personelu wciąż brak!

Od 15 lutego Szpital Południowy przyjmuje pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Problemem jest jednak brak personelu. Pomimo próśb władz miasta i wojewody, a także kuszenia wyższą pensją, wciąż nie ma odpowiedniej ilości chętnych. 

Fot. Shutterstock

W lutym został uruchomiony kolejny szpital dla zakażonych wirusem SARS-CoV-2. I już prawie wszystkie łóżka covidowe są już zajęte przez pacjentów. Do tego dochodzi poważny problem, a mianowicie brak odpowiedniej ilości pracowników medycznych.

Z powodu braków, placówka nie może przyjąć tulu pacjentów, na ile pozwalają na to warunki. Docelowo miejsc w szpitalu miało być 300. Wciąż trwają rozmowy z ponad setką chętnych. Jak informuje rzeczniczka ratusza, aby zachęcić medyków do podjęcia pracy, stawki wzrosły o 30 procent. Oprócz tego maksymalnie uproszczono system rekrutacji personelu.

Województwo mazowieckie wciąż jest w czołówce jeśli chodzi o dobową liczbę nowych przypadków. Dziś chorych w Polsce przybyło  o prawie 26 tysięcy, z czego 4219 przypadków dotyczyło Mazowsza.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c