Warszawski teatr zamknięty! Wykryto pęknięcia stropów

„Budynek Lubelskiej 30/32 w remoncie, wykryto pęknięcia stropów podczas prac remontowych, zamówiono nowe ekspertyzy. Komuna Warszawa chwilowo bez siedziby. Niedobrze.” – napisała Dorota Jankowska Lamcha, przewodnicząca Rady Osiedla Kamionek.

Fot. Pixabay

„Droga Wspaniała Teatralna Rodzino!
Najukochańsza publiczności!

Dziękujemy serdecznie za wyrazy wsparcia i oferty pomocy w naszych ciężkich chwilach. Wzruszyło nas to bardzo.

W szczególności dziękujemy TR Warszawa za błyskawiczną organizację przeniesienia gościnnego spektaklu Kainkollektiv / Złoty wiek skrajności z Komuny do TR na Marszałkowskiej!

Dziękujemy Nowy Teatr, Teatr Powszechny, Teatr Studio, Biennale Warszawa i wszystkim Wam, którzy zaniepokojeni pytają „co się dzieje i jak możemy pomóc?”. W szukanie rozwiązań zaangażowało się też Miasto st. Warszawa.

Czarny i bardzo realistyczny scenariusz zakłada zamknięcie naszych przestrzeni na Lubelskiej na przynajmniej rok – czekamy wciąż na oficjalne potwierdzenie. W czasie prowadzonych w budynku prac remontowych wykryto pęknięcia stropów, grożące zawaleniem. Mają być przygotowane ekspertyzy i ew. nowy projekt budowlany.

Oczywiście ta sytuacja oprócz tego, że uniemożliwia nam prowadzenie działań, budzi nasz poważny niepokój o proces przygotowania kosztownej inwestycji.

Jest to dla nas tym bardziej fatalna wiadomość, ponieważ ogromnym wysiłkiem wyremontowaliśmy nowe przestrzenie, które miały służyć szeroko środowisku performatywnemu – co od lat jest celem naszej działalności.

Z niepokojem patrzymy w przyszłość, licząc jednakże, że kryzys, który dotyka nie tylko nas, ale wiele artystek i wielu artystów współpracujących z Komuną, paradoksalnie zwróci publiczną uwagę na sytuację warunków pracy i rozwoju sztuk performatywnych w Warszawie i być może stanie się przyczynkiem do poważnego zajęcia się tą kwestią.” – czytamy w oświadczeniu teatru Komuna/Warszawa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.