Warszawskie biuro podróży: nie tylko last minute. Kupując wcześniej oszczędzasz więcej

Wielu warszawiaków wyjeżdża na wczasy zagraniczne. Kiedy nad polskim morzem lato dopiero się rozwija, w Turcji, Bułgarii czy Maroko trwają już upały. Warszawskie Biuro Podróży Sun Center radzi, by wczasy planować możliwie wcześniej, bo kiedy już się obudzimy, w sezonie często ceny przyprawiają o zawrót głowy.

Fot. Materiały prasowe

Jak mówi nam Mariusz Kordys z Biura Podróży Sun Center, planując odpowiednio wakacje, można wypocząć za niewielką kwotę:

„Oferta first minute skierowana jest do osób, które mogą zaplanować swoją podróż i wykupić wycieczkę wcześniej. Dzięki temu, że nie ma wielkiego obłożenia można sporo zaoszczędzić.
Im wcześniej zarezerwujemy wycieczkę, tym taniej ją wykupimy. Poza tym touroperatorzy kuszą specjalnymi atrakcyjnymi promocjami np. gwarancją najniższej ceny.

Jako przykład można podać tygodniowe wakacje w Bułgarii. W maju to koszt około 800 zł. Do Turcji i Hiszpanii można natomiast polecieć za 1100 zł. Ofert jest dużo, ale z roku na rok świadomość klientów rośnie i propozycje wypoczynków cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dlatego też najlepiej zaplanować wszystko wcześniej i zdecydować się na konkretną ofertę”.

Zagraniczne kierunki w maju gwarantują nam komfortową temperaturę. W Hiszpanii słupki na termometrach pokazują wtedy średnio 22-25 stopni, a temperatura wody wynosi 21. Wystarczy to do spokojnego wypoczynku bez upałów ale też bez zimna, które towarzyszyć nam może w tym miesiącu w Polsce.

Fot. Materiały prasowe

Gdzie i za ile można odpocząć?

Przeglądając oferty first minute możemy zauważyć, że ceny wahają się od około 800 do 1500 zł za osobę w zależności od kierunku, daty, standardu hotelu, odległości o morza i przede wszystkim od czasu w jakim wykupimy wycieczkę. Im wcześniej, tym taniej.

Najpopularniejsze kierunki to Grecja, Bułgaria, Turcja, Włochy, Hiszpania, w tym Wyspy Kanaryjskie, a także coraz częściej Egipt i Tunezja. Często ludzie pytają o Albanię, Czarnogórę i Chorwację. Dużym zainteresowaniem cieszą się także dalekie kierunki takie jak Dominikana, Kuba, Meksyk, Kenia, Tajlandia i Indonezja.

Wyloty odbywają się najczęściej z Warszawy, Katowic, Poznania lub Gdańska. Czasem również z Krakowa, Wrocławia, Szczecina, a nawet z Łodzi, Bydgoszczy i Lublina. Warto więc pomyśleć o miejscu wylotu i liczyć się, że nawet z blisko położonego portu odprawa może trochę potrwać. Ofert jest jednak mnogo więc można w nich przebierać i wybrać pobliskie lotnisko!

Najtańsza oferta first minute to obecnie wakacje w Bułgarii w czterogwiazdkowym hotelu w Słonecznym Brzegu. To kurort na wybrzeżu Morza Czarnego do którego wyloty realizowane są właśnie z Warszawy. W cenie jest też wyżywienie w standardzie tzw. Half Board, czyli najczęściej śniadania i obiadokolacje. Do morza będziemy mieli 700 metrów.

Jeżeli zdecydujemy się dołożyć 51 zł dystans ten skrócimy do zaledwie 100 metrów i stracimy jedną gwiazdkę, by przenieść się do innego hotelu.

Port El Kantaoui w Tunezji. Fot. Materiały prasowe

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykupić tygodniowe wakacje w Hiszpanii. Trzygwiazdkowy hotelu w Malgrat de Mar leży nad brzegiem Morza Śródziemnego. Siedem dni ze śniadaniem i obiadokolacją to koszt 1254 zł.

Są tez oferty za około 1500 zł. To np. trzygwiazdkowy hotel zlokalizowany na Wyspie Gozo na Morzy Śródziemnym, zaledwie 100 metrów od plaży. W cenie mamy śniadania i obiadokolację, ale trzeba liczyć się z dojazdem na lotnisko w Katowicach, gdyż na Maltę nie latają samoloty z Lotniska Chopina. Ta oferta kosztuje 1439 zł.

Powyższe oferty pokazują, że propozycje są naprawdę urozmaicone i za niemal połowę tego, co w sezonie możemy zorganizować sobie wakacje.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.