Warszawskie schronisko otrzyma imię śp. Jana Lityńskiego?

Jak przekazała rzeczniczka stołecznego ratusza, Rafał Trzaskowski chce, aby schronisko dla zwierząt „Na Paluchu” nosiło imię śp. Jana Lityńskiego. Swój pomysł prezydent chce przedstawić podczas sesji rady miasta. 

Fot. Pixabay

Już we wtorek prezydent miasta przekazał w mediach społecznościowych, że chciałby, aby pamięć o Janie Lityński, który zginął pod koniec lutego ratując swojego psa, pozostała i żeby miała swój symbol. Dlatego wyszedł z inicjatywą, aby nadano jego imię instytucji, która jest wzorem dobra i opieki nad słabszymi.

Chodzi o warszawskie schronisko dla zwierząt „Na Paluchu”. Dziś rzeczniczka stołecznego ratusza potwierdziła, że prezydent chce przedstawić swój pomysł podczas sesji rady miasta, a następnie złożyć odpowiedni wniosek w tej sprawie.

Jan Lityński utonął w Narwi w okolicach Pułtuska, próbując ratować psa, pod którym załamał się lód. Jego ciało zostało znalezione dopiero po kilku dniach poszukiwań. Wczoraj odbył się pogrzeb mężczyzny, który spoczął na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c