Warszawskie zoo uczci jubileusz muralem z wyjątkowym zwierzęciem!

Na patelni, przed wejściem do podziemi ronda Dmowskiego oraz stacji metra Centrum, powstaje wyjątkowy mural poświęcony jubileuszowi warszawskiego ogrodu zoologicznego.

Fot. UM Warszawa

Śródmiejską ambasadorką zoo została szympansica Lucy, która jest znana ze swojego talentu malarskiego.

Obok Lucy na nowym miejskim malowidle znalazło się również logo obchodów 90-lecia Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Całość utrzymana jest w tonacji brązu, zieleni i dwóch odcieni pomarańczowego.

Mural ma być gotowy w sobotę, 28 kwietnia wieczorem i będzie go można podziwiać do poniedziałku, 14 maja.

Szympansica Lucy, której sylwetka została uwieczniona na muralu, ma niezwykły talent malarski. Obraz jej autorstwa można podziwiać m.in. na wystawie „90. urodziny warszawskiego ZOO”, która do 17 września będzie czynna w Muzeum Warszawskiej Pragi.

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie powstał 90 lat temu. Wtedy miał powierzchnię zaledwie 12 ha, dziś ma ich ponad 40. Już wówczas była to nowoczesna placówka, spełniająca (ówczesne) standardy hodowli zwierząt, służąca nauce i edukacji. Od tamtej pory wiele się zmieniło, ale idea ochrony zagrożonych gatunków wciąż pozostaje aktualna.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.