Ważna wiadomość dla właścicieli czworonogów! W poniedziałek ruszają szczepienia!

W poniedziałek w województwie mazowieckim mają ruszyć szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. To ważna wiadomość dla właścicieli  czworonogów, które mogą mieć kontakt ze szczepionką. 

15 marca na Mazowszu ruszają szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Mają potrwać do 26 marca i zostać przeprowadzone przez Wojewódzki Inspektorat Weterynarii. Preparat ma zostać rozłożony w różnych miejscach lasów i polan w formie kapsułek z płynem w formie przynęty, która zawierać będzie żywy szczep wirusa wścieklizny.

Szczepionki zostaną wyłożone między innymi na terenach warszawskiego Wawra, w Wesołej, Sulejówku, przy Mazowieckim Parku Krajobrazowym, a także na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego i Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”. Dodatkowo, będą również pozostawione w gminach Kołbiel, Wiązowna, Siennica i Halinów.

Wojewódzki Inspektorat Weterynarii apeluje więc, aby w tych okolicach szczególnie uważać podczas spacerów. Należy uważnie obserwować zarówno zwierzęta, jak i ludzi, którzy mogliby mieć ewentualny kontakt z preparatem. W razie zauważenie niepokojących objawów należy od razu zgłosić się do lekarza lub weterynarza.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c