Weekend umilą nam kurtyny wodne

W weekend słupki na naszych termometrach w wielu miejscach w mieście przekroczą 30 stopni Celsjusza. W pięciu najbardziej ruchliwych miejscach w Warszawie, zostaną rozłożone kurtyny wodne. Będą działać w sobotę i niedzielę, 13 i 14 czerwca.

Fot. R. Motyl / UM Warszawa

Fot. R. Motyl / UM Warszawa

„To już kolejny sezon podczas, którego w upalne dni uruchamiamy kurtyny wodne. Chłodna mgiełka, jaką rozpylają kurtyny wodne z pewnością pomoże warszawiakom przetrwać upalne dni w stolicy. Na razie uruchamiamy je na upalne dni weekendu. Jednakże w razie potrzeby jesteśmy przygotowani by szybko rozstawić je ponownie, także w kolejnych lokalizacjach” – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m.st. Warszawy.

Kurtyny wodne będą działały podczas nadchodzącego upalnego weekendu, 13-14 czerwca, w godz. 10.00 – 17.00, w pięciu lokalizacjach:

  1. Plac Defilad;
  2. Plac Konstytucji;
  3. Plac Trzech Krzyży;
  4. Plac Zamkowy;
  5. Krakowskie Przedmieście (przy pomniku Kopernika).

Kurtyna – rozpryskując mgiełkę wodną – schładza i nawilża powietrze w okolicy. Wytwarza wachlarz wody wysoki na ok. 3-4 m. Wykorzystuje ok. 3 tys. litrów wody na godzinę.

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.