Weekend w stolicy? Sprawdź, co warto zwiedzić i zobaczyć będąc w Warszawie

Każde europejskie miasto ma swoją własną, bogatą historię. Nie inaczej jest oczywiście z Warszawą, która od setek lat jest również stolicą Polski. Nic więc dziwnego, że każdego roku miasto odwiedzają turyści z całego świata. Wśród nich nie brakuje rzecz jasna i samych Polaków, dla których Warszawa cały czas skrywa bardzo dużo niespodzianek.

Fot. Materiały Prasowe

Co warto zobaczyć, będąc w Warszawie: 

Zainteresowanie widać również po tym, jak dużą popularnością wśród ludzi cieszą się mieszkania w Warszawie. Warto zatem od czasu do czasu prześledzić historię naszej stolicy, a przy pierwszej możliwej okazji ją zwiedzić. Liczba atrakcji jest tak szeroka, że wśród nich dobrze odnajdą się zarówno ci, którzy lubują się w historii, jak i muzeach oraz ci, którzy stawiają na bardziej przyziemną rozrywkę. Na początek kilka przykładów historycznych atrakcji Warszawy, które warto lepiej poznać podczas zwiedzania.

  • Pałac Kultury i Nauki,
  • Łazienki Królewskie,
  • Muzeum Powstania Warszawskiego,
  • Ogród Saski,
  • Pałac Prezydencki,
  • Stare Miasto.

Powyższe propozycje to tylko część atrakcji, które skrywa w sobie Warszawa, a które to można z całą pewnością zaliczyć do atrakcji historycznych. Będąc w stolicy Polski, koniecznie należy zwiedzić Pałac Kultury i Nauki, a jeśli nie zwiedzić, to na pewno zrobić sobie na jego tle pamiątkowe zdjęcie. Spacer w Łazienkach Królewskich, po Ogrodzie Saskim lub Starym Mieście to gwarancja lepszego poznania Warszawy. Więcej zwiedzania czeka turystów w Muzeum Powstania Warszawskiego. Trudna historia walczącej stolicy, świetnie pokazana w formie muzealnej, to obowiązkowy punkt każdych wycieczek. Na koniec proponujemy udać się pod siedzibę Pałacu Prezydenckiego, aby na własne oczy przekonać się, gdzie na co dzień urzęduje głowa państwa polskiego.

Rozrywkowa strona Warszawy

Historia to nie jedyny powód, dla którego nowe mieszkania w Warszawie cieszą się tak dużym powodzeniem. Osoby, którzy za swoje miejsce do mieszkania, zwiedzania lub wypoczynku wybierają Warszawę, cenią sobie również jej walory rozrywkowe. W stolicy Polski znajduje się m.in. Stadion Narodowy, na którym swoje najważniejsze mecze rozgrywała i nadal rozgrywa reprezentacja Polski w piłce nożnej. Dla fanów sportu wizyta na stadionie wydaje się być obowiązkowym punktem zwiedzania. Warszawa to również liczne klub, kawiarnie oraz restauracje. Ich liczba jest na tyle duża a wybór różnorodny, że praktycznie każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Plusem każdej stolicy jest to, że wiąże się ona z wydarzeniami o dużym gatunku rozrywkowym. Mowa na przykład o koncertach. Z tego właśnie powodu Warszawa każdego niemal roku staje się obowiązkowym punktem na mapie fanów muzyki, którzy właśnie dzięki niej mogą na żywo posłuchać oraz zobaczyć gwiazdy nie tylko z Polski, ale i z całego świata. To niewątpliwie ogromny atut stolicy Polski, o którym warto pamiętać i co jakiś czas sprawdzać, czy aby w najbliższym czasie do Warszawy nie wybiera się ulubiony artysta lub artystka. 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.