Wiadomo, kiedy rozpoczną się szczepienia w zakładach pracy!

Podczas dzisiejszej konferencji premiera i szefa KPRM przekazano najnowsze informacje dotyczące Narodowego Programu Szczepień. Pojawiła się między innymi odpowiedź, kiedy rozpoczną się szczepienia w zakładach pracy.

Fot. Shutterstock

Dziś podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki i Michał Dworczyk przekazali najważniejsze informacje dotyczące Narodowego Programu Szczepień. Przekazano między innymi informację o dodatkowych środkach na stworzenie nowych punktów szczepienia powszechnego.

Ogłoszono także rozpoczęcie szczepień w zakładach pracy. Miałyby one wystartować jeszcze na przełomie maja i czerwca, a już 15 kwietnia rozpoczną się pilotażowe szczepienia w punktach drive-thru. Natomiast w maju rozpoczną się szczepienia w aptekach.

W harmonogramie przyjęto, że od 12 kwietnia codziennie będą uruchamiane zapisy dla kolejnych roczników, począwszy od 1962 roku. Potrwa to do 24 kwietnia, kiedy zapisywać się będą mogły osoby urodzone w 1973 roku. Rząd ma nadzieję, że do końca drugiego kwartału zostanie wykonanych łącznie 20 mln szczepień, a do końca sierpnia 2021 roku zaszczepią się wszystkie osoby chętne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c