Wiadomo, kiedy rząd przyjmie kontrowersyjny projekt!

Rzecznik Rady Ministrów przekazał, że rząd pracuje już nad końcową wersją projektu ustawy podatkowej z Polskiego Ładu. Wśród zmian jest między innymi kontrowersyjny zapis dotyczący likwidacji możliwości odliczenia składek na ubezpieczenie zdrowotne od podatku dochodowego.

Fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Rzecznik Rady Ministrów Piotr Mueller przekazał, że rząd pracuje już nad ostateczną wersją projektu ustawy podatkowej z Polskiego Ładu. Zaznaczył, że konsultacje społeczne zostały zakończone z końcem sierpnia 2021 roku. Ostateczny projekt w sprawie rząd ma przyjąć jeszcze w pierwszej połowie września, w więc lada dzień.

Piotr Mueller dodał, że kluczowe w tej sprawie było wczorajsze  spotkanie premiera z członkami Ministerstwa Finansów, podczas którego omówiono szczegóły poprawek i dyskutowano, które z nich zostaną uwzględnione.

Polski Ład to program społeczno-gospodarczy, stworzony na czas po pandemii. Pierwszy projekt ustawy został opublikowany jeszcze pod koniec lipca. Jego fundamenty to 7 % PKB na zdrowie, obniżka podatków dla 18 mln Polaków, inwestycje, które stworzą 500 tysięcy zupełnie nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 m kw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Kontrowersje budzi jednak zapis dotyczący likwidacji możliwości odliczenia składek na ubezpieczenie zdrowotne od podatku dochodowego. To znacząca niekorzyść zarówno dla przedsiębiorców, jak i pracowników. Brak możliwość obniżania wysokości zaliczki na podatek o kwotę zapłaconych składek na ubezpieczenie zdrowotne wydatnie zwiększy kwotę podatku należnego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c