Wiceminister o powrocie uczniów do szkół

Według zapowiedzi wiceministra edukacji i nauki Dariusza Piontkowskiego, jest szansa na powrót uczniów do szkół jeszcze w kwietniu. 

fot. Pexels

Wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski był gościem porannej rozmowy w Radio Zet.

Piontkowski powiedział, że jeżeli będzie to możliwe, dzieci wrócą do szkół jeszcze w kwietniu. Wszystko jednak ma zależeć od liczby zakażeń oraz prognoz. Te liczby ukażą się jeszcze w tym tygodniu.

„Mamy nadzieję, że uczniowie wrócą do szkół, być może jeszcze w kwietniu, jeśli to będzie możliwe ze względu na epidemię. Najpóźniej w maju i czerwcu” – powiedział w porannej rozmowie Dariusz Piontkowski.

Z drugiej strony, wiceministra nie niepokoi możliwość dalszego przedłużania nauki zdalnej. Jak zaznaczył, nauka stacjonarna przynosi lepsze efekty, jednak wielu uczniów radzi sobie lepiej w nauce przed komputerem i mają lepsze oceny.

Zapytany o termin tegorocznych matur oraz egazminu ósmoklasisty, wiceminister stwierdzi, że na razie nie widać powodów dla których terminy egzaminów miałyby zostać przesunięte.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c