Wiceminister zdrowia: „90% zachorowań na Mazowszu to mutacja brytyjska”

Wiceminister zdrowia na antenie Polsat News skomentował trzecią falę pandemii w Polsce. Zaznaczył, że ogromna ilość przypadków spowodowana jest mutacją wirusa SARS-CoV-2 z Wielkiej Brytanii. Jak wytłumaczył, odpowiedzialny jest za około 90% przypadków na Mazowszu.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Waldemar Kraska zabrał głos w sprawie trzeciej fali pandemii, która spowodowała wiele dodatkowych obostrzeń na skalę krajową. Nie można między innymi korzystać z hoteli, kin, teatrów czy basenów. Zamknięte są również siłownie i galerie handlowe.

Wiceminister zdrowia w rozmowie na antenie Polsat News zwrócił uwagę, że wciąż w Polsce mamy tendencję wzrostową i w ciągu najbliższych dni niewykluczone, że nowych przypadków będzie dalej przybywać. Powodem trzeciej fali jest przede wszystkim mutacja brytyjska, która obecnie odpowiada za 80 procent wszystkich przypadków w kraju.

Zaznaczył, że na samym Mazowszu liczba zakażeń brytyjskim wariantem jest dużo wyższa i oscyluje w granicach około 90 procent. Dodał, że odmiana ta jest coraz bardziej agresywna i właściwie już wypiera klasycznego koronawirusa. Co najgorsze to fakt, że coraz więcej osób wymaga hospitalizacji i są to coraz młodsi pacjenci. W samej Warszawie liczba zajętych łóżek jest bardzo wysoka, a wiele placówek ma problemy kadrowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c