Wiedząc o zakażeniu chodziła na zakupy. Stanie przed sądem, grozi jej więzienie

Mieszkanka powiatu wyszkowskiego stanie przed sądem. 23 kwietnia, wiedząc o zakażeniu wybrała się na zakupy. Sprowadziła niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego i szerzenie się choroby zakaźnej COVID -19, tj. o czyn z art. 165 §1 pkt. 1 k.k. – informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołece.

Fot. Anna Shvets / Pexels

55-letnia Barbara B. pozostawała w kwarantannie w związku z zakażeniem COVID-19. Zgodnie z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej miała zakaz opuszczania miejsca zamieszkania.

W dniu 23 kwietnia 2020r. złamała zakaz wynikający z decyzji i udała się do sklepu spożywczego położonego na terenie powiatu ostrołęckiego. W sklepie przybywała obsługa oraz klienci, było to co najmniej 7 osób. Po zrobieniu zakupów podejrzana udała się do domu. Kobieta po powrocie do domu spotkała się bezpośrednio z co najmniej jeszcze jedną osobą, która nie była domownikiem. Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu narażenia na zakażenie koronawirusem wielu osób i złożyła wyjaśnienia.

Za zarzucany jej czyn grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat oraz kary finansowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c