Wielkanoc 2021. Jednak czekają nas samotne święta? Adam Niedzielski tłumaczy

Minister zdrowia był gościem porannego programu na antenie RMF FM. Ujawnił, że ostatniej doby przybyło ponad 12 tysięcy nowych przypadków zakażenia. Zwrócił także uwagę na fakt, że jeśli ta tendencja się utrzyma, rząd będzie musiał rozważyć scenariusz, aby Wielkanoc spędzić w domach.

Wczoraj odbyła się konferencja ministra zdrowia, podczas której przekazał najważniejsze informacje dotyczące nowych obostrzeń w kraju. Wprowadzony został m.in. nakaz noszenia maseczek, lockdown województwa warmińsko-mazurskiego czy kwarantanna dla osób przekraczających południową granicę. Adam Niedzielski mówił jednak, że rząd nie ma w planach kolejnego lockdownu na święta, ponieważ pojawiły się szczepionki i coraz większa odporność populacyjna.

Dziś natomiast w rozmowie z radiem RMF FM do tematu podszedł bardziej ostrożnie. Zapowiedział, że jeśli będziemy mieli kontynuację trendu wzrostowego, to należy rozważyć scenariusz, który mówi o spędzeniu Wielkanocy w domu. Szczególnie, ze to właśnie na koniec marca i początek kwietnia prognozowany jest szczyt zachorowań.

Minister dodał, że bardzo chciałby, żeby po Wielkanocy dzieci wróciły do szkół i zapewnił, że to jest jeden z jego głównych celów. Przyznał natomiast, że może to się nie udać. Wszystko zatem zależy od dalszego rozwoju trzeciej fali koronawirusa w Polsce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c