Wielkie zmiany na Abrahama. Pasy do parkowania na jezdniach! Tak zagłosowali mieszkańcy

Zarząd Dróg Miejskich przedstawił zmiany, jakie zostaną wprowadzone na Abrahama.

Fot. Zarząd Dróg Miejskich

„W maju zakończyliśmy wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na całej długości ulic Meissnera i Umińskiego. Na obu ich jezdniach wyznaczyliśmy po pasie rowerowym i do parkowania.
🔜 Niebawem upodobni się do nich ul. Abrahama. Właśnie podpisaliśmy umowę z wykonawcą – warszawską firmą Adrog.
▪ Jej zadaniem będzie przede wszystkim wyznaczenie pasów do parkowania na obu jezdniach.
🚗 Obecny przekrój obu jezdni ul. Abrahama jest dwupasmowy, ale prawe pasy niemal na całej długości są wykorzystywane kierowców do parkowania.
▶ Niektórzy zatrzymują auta tuż przed przejściami dla pieszych, ograniczając na nich widoczność. W ich obrębie utworzymy strefy wyłączone z ruchu.
📈 Dzięki temu utrzymamy stan obecny, ale w uporządkowanej formie. To poprawi bezpieczeństwo pieszych w rejonie przejść bez sygnalizacji.
🚶‍♂ Takich przejść na całej długości ul. Abrahama (między ulicami Fieldorfa „Nila” a Bora-Komorowskiego) jest obecnie 10 (ściślej 5 przejść podwójnych, czyli przez dwie jezdnie).
🔎 Wszystkie zostały wzięte pod lupę w ramach przeprowadzonego audytu bezpieczeństwa ruchu drogowego nieosygnalizowanych przejść dla pieszych. Spośród nich aż 9 zostało ocenionych na 0, a jedno otrzymało 1 w 6-punktowej skali.
🚴 Ostatnim elementem projektu jest wyznaczenie na obu jezdniach ul. Abrahama jednokierunkowych pasów rowerowych.
🙋‍♀️ 🙋 Zmiany na ul. Abrahama, na których wprowadzenie wykonawca ma 120 dni od dnia podpisania umowy, stanowią pomysł mieszkańców, wybrany w jednej z edycji budżetu obywatelskiego. Projekt zebrał 719 głosów.
💚 Ale to nie wszystko. Ul. Abrahama – razem z pozostałymi z tzw. obwodnicy Gocławia, czyli Meissnera, Umińskiego i Jugosłowiańską – zostanie zazieleniona.
🌳 🌿 Trafi na nią 81 drzew (54 grusze drobnoowocowe i 27 lip drobnolistnych) i dużo niższej zieleni (5843 róże ‘Fairy Dance’, 3595 róż ‘The Fairy’ i 14 świdośliw Lamarcka).
🌱 Ponadto utworzymy tam 3 ogrody deszczowe, a w wielu miejscach posadzimy mieszanki bylin z krzewami.” – czytamy we wpisie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c