Włamanie na konta społecznościowe prezes Polskiego Radia! Wydano oświadczenie!

Polskie Radio wydało komunikat, w którym poinformowało, że doszło do włamania na skrzynkę pocztową, a także konta w mediach społecznościowych prezes radia, Agnieszki Kamińskiej.  Podjęto już kroki prawne w tej sprawie. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Na oficjalnej stronie Polskiego Radia zostało opublikowane oświadczenie, w którym poinformowano, że wczoraj doszło do włamania na konta w mediach społecznościowych oraz na skrzynkę prezes zarządu Polskiego Radia. Oszuści przejęli  między innymi dostęp do profilu Facebook i Twitter należący do Agnieszki Kamińskiej.

„Wpisy, które się pojawiły nie są wpisami autorstwa pani Agnieszki Kamińskiej, ale osoby lub osób, które dokonały zhakowania. Spółka wdrożyła już odpowiednie procedury wyjaśniające i działania przewidziane przepisami prawa w tym zakresie.”

-dodano w komunikacie.

Agnieszka Kamińska jest prezesem Polskiego Radia od stycznia ubiegłego roku. Jest dziennikarką radiowa, telewizyjną i prasową z ponad kilkunastoletnim doświadczeniem. Od 2017 roku w Polskim Radiu 24 prowadzi cykl audycji historyczno-publicystycznych pod nazwą „Nos Kleopatry”.

Polskie Radio S.A. powstało w 1925 roku. Jest to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa, której celem jest wypełnianie zadań radiofonii publicznej w kraju. Jego siedziba znajduje się w Warszawie, przy alei Niepodległości. W Polsce funkcjonuje także siedemnaście rozgłośni regionalnych Polskiego Radia, jednak nie są one mu podległe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c