Włamywacz, który chciał przejechać policjantkę nadal na wolności. Jego wspólnik usłyszy zarzuty

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali 36-letniego Szymona T. Mężczyzna podejrzewany jest o czynną napaść na funkcjonariusza i usiłowanie dokonania kradzieży z włamaniem samochodu. Policjanci podjęli pościg za sprawcami, którzy próbowali ukraść mazdę. Mężczyźni zaatakowali mundurowych. Jeden z nich uciekał samochodem, próbując rozjechać policjanta, funkcjonariuszka oddała strzały w kierunku pojazdu. Samochód został odnaleziony i zabezpieczony, aktualnie trwają poszukiwania drugiego z mężczyzn.

Fot. policja

Fot. policja

Wczoraj około 18.00 na numer alarmowy zatelefonowała kobieta, która poinformowała, że w zaparkowanej na chodniku maździe siedzi dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie próbują ukraść auto.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Pierwsi pojawili się funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością samochodową i narkotykową. Policjanci błyskawicznie podjęli interwencję. Kiedy mężczyźni zorientowali się i dowiedzieli, że mają do czynienia z funkcjonariuszami Policji zaatakowali ich i próbowali uciekać. Jeden z nich został obezwładniony i zatrzymany. Drugi po ataku na funkcjonariuszkę uciekł, wsiadł do citroena i odjeżdżając, próbował rozjechać policjanta. Wówczas oddane zostały strzały w kierunku samochodu. Podjęto pościg. Citroen został odnaleziony niedługo później na jednej z ulic Wawra. Pojazd poddano oględzinom i zabezpieczono. Trwają poszukiwania drugiego ze sprawców.

36-letni Szymon T. trafił do policyjnej celi. Dziś śledczy przeprowadzą niezbędne czynności operacyjne i procesowe, zgromadzą materiał dowodowy i w dalszej kolejności doprowadzą zatrzymanego do prokuratury, gdzie zostaną podjęte decyzje w sprawie dalszych losów mężczyzny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c